O Fundacji
Działamy bo ... zmiana sama się nie zrobi
Chcesz działać na rzecz osób/grup dotkniętych dyskryminacją oraz pogłębiać swoje zainteresowania prospołeczne? Szukasz możliwości doskonalenia swoich aktywistycznych umiejętności? Chcesz dołączyć do międzynarodowej sieci liderek i liderów – i wspólnie zmieniać świat na trochę lepszy? Śledź nasze media społecznościowe! Aplikuj na nasze programy!
Co nas wyróżnia
Jesteśmy częścią transatlantyckiej sieci organizacji Humanity in Action (HIA) działającej w Bośni i Hercegowinie, Danii, Holandii, Niemczech i USA. Sieć HIA liczy obecnie ponad 2500 aktywistek/aktywistów i stale się powiększa. Od 2008 roku z pasją tworzymy innowacyjne projekty i inicjatywy edukacyjne, które łączą prawa człowieka z edukacją historyczną i które mają konkretne przełożenie na działania aktywistyczne wspierające demokrację, społeczeństwo obywatelskie oraz różnorodność. Koncentrujemy się na relacjach między mniejszościami a większością w Polsce oraz innych krajach demokratycznych i działaniu na rzecz polepszenia tych relacji. Staramy się szukać nowego podejścia do istniejących wyzwań społecznych, by na różne sposoby inspirować do wspólnego uprzedzania uprzedzeń. Prawa człowieka traktujemy z jednej strony jako konkretne narzędzie do działania, z drugiej zaś jako symbol pewnej umowy społecznej, której znaczenie można ocenić dopiero w kontekście historycznym. Wierzymy, że aby coś zmienić na lepsze, teoria i praktyka muszą iść w parze!
Więcej informacji
Za naszą działalność byliśmy wielokrotnie nagradzani. W 2015 r. otrzymaliśmy prestiżową międzynarodową Nagrodę Międzykulturową MSZ Austrii (Intercultural Achievement Award). W ramach konkursu S3KTOR miasta stołecznego Warszawy w 2016 r. Fundacja dostała nagrodę za najlepszą inicjatywę pozarządową w kategorii Edukacja, jak również specjalną nagrodę mieszkańców Warszawy. Natomiast w 2018 r. Kuchnia Konfliktu – inicjatywa założona przez Absolwentkę naszej Akademii – również otrzymała wyróżnienie S3KTOR w wyniku plebiscytu wśród mieszkańców. Często nasze działania mają charakter pionierski – stworzyliśmy pierwszą w Polsce sieć aktywistek/aktywistów z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych oraz pierwszy ogólnopolski kongres dla cyberaktywistek/cyberaktywistów (Strefa Interakcji). Naszym flagowym programem jest realizowana od 2006 r. międzynarodowa Akademia Praw Człowieka/Warsaw HIA Fellowship, która znalazła się w pierwszej dziesiątce stypendialnych programów edukacyjnych (fellowship) w światowych rankingach opiniotwórczych portali branżowych: Human Rights Careers oraz College Magazine.